Kirkkoneuvoston kokoonpano kaudella 2023-2024

Paula Soininen, vt. kirkkoherra PJ

Arja Ollikainen, VPJ                  henkilökohtainen varajäsen      Maire Tuomisto                                                                

Koiramäki Pirkko                      henkilökohtainen varajäsen       Latvanen Elina

Vanhatupa Eira                         henkilökohtainen varajäsen       Nurmela Teija

Poukka Pasi                             henkilökohtainen varajäsen       Hirvilampi Kirsi

Kantoniemi Sanni-Maiju           henkilökohtainen varajäsen       Kaskimäki Reija

Kujansuu Anu                           henkilökohtainen varajäsen       Eloranta Ritva

Setälä Reima                            henkilökohtainen varajäsen      Ollikainen Jani-Hannu

Riihimäki Hannu                        henkilökohtainen varajäsen      Roth Rikhard

Huhtinen Anu                            henkilökohtainen varajäsen       Luhtala Ville-Markus

 

Kokousten sihteerinä ja toisena esittelijänä talous- ja hallintojohtaja Kalle Klaavo (1.2.-30.6.2024 välisen ajan vs. talous- ja hallintojohtaja Maria Kansanaho). 

 

Kirkkoneuvoston kokousaikataulu:

Palvelutoimiston kokoushuone ellei ole erikseen ilmoitettu

13.3.2024

24.4.2024

15.5.2024

(12.6.2024 tarvittaessa)

28.8.2024 paikka kirkossa

18.9.2024

23.10.2024

20.11.2024

(11.12.2024 tarvittaessa)

Tarkastetun pöytäkirjan julkiset osat ovat nähtäville kokouksen jälkeen vähintään 14 vrk.